Hula Hoop Weekend vol.2

Zapraszamy na kolejny weekend warsztatów online…

16.03.2021

Emilia Pieśkiewicz

Nic nas nie powstrzyma przed progresem! Nawet (kolejny) lockdown. Weekend 27.-28.03.2021 będzie intensywnym hula hoopowym mini-festiwalem online. W planach mamy kilka różnych warsztatów – głosowanie na facebookowej grupie jeszcze trwa, dopiero po jego zakończeniu będzie wiadomo dokładnie co będziemy progresić (uczyć się, skillować, jak kto woli ;))

Prowadzące

Marta Mądry

Artystka cyrkowa i trenerka sztuk cyrkowych. Ma na swoim koncie występy na najlepszych europejskich scenach oraz setki godzin przeprowadzonych w Polsce i za granicą warsztatów i regularnych zajęć. Specjalizuje się w hula hoop, aerial hoop oraz szeroko pojętym ruchu. Finalistka Krystallpalast Newcomershow 2019 (Lipsk/DE), zdobywczyni II nagrody jury oraz nagrody specjalnej Krystallpalast Variete na Wschodnioeuropejskim Konkursie Etiud Cyrkowych Cyrkulacje 2019 (Lublin); finalistka tego samego konkursu w 2017.

WARSZTATY

Combo Breaker!

Rozpracujemy na czynniki pierwsze dwa epickie combosy (combo = kombinacja, kilka ruchów/trików połączonych ze sobą i wzajemnie zależnych) na jeden hula hoop – jeden wybrany przez prowadzącą, a drugi przez uczestników/uczestniczki. Dzięki temu będzie można ogarnąć, jak uczyć się takich rzeczy z Internetu oraz tworzyć swoje własne połączenia.
Poziom otwarty, ale na pewno będzie łatwiej osobom, które mają za sobą pierwsze (i drugie) kroki z hula.

Escalator

Escalator to jeden z najbardziej znanych i klasycznych trików na hula hoop – jest również bardzo efektowny i daje duże pole do manewru. Nauczysz się, jak go robić na różne sposoby – także na więcej niż jednym hula oraz na hula ogniowym – oraz poznasz kilka oryginalnych wejść i wyjść.
Poziom otwarty.

 

Anka Dzilińska

Producentka, dziennikarka
radiowa, lektorka,
propagatorka nowego cyrku, performerka. Specjalizuje się w tańcu z hula hoop. Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Swoje hula hoopowe umiejętności zdobywa od 5 lat, między innymi biorąc udział w warsztatach i festiwalach w Polsce i za granicą – takich jak OFCA, European Juggling Convention, Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie, czy Italian Hoop Connection. Prowadzi warsztaty oraz zajęcia z tańca z hula hoop i organizuje wydarzenia, między innymi związane z promocją cyrku (m.in. współorganizowała i reżyserowała spektakle „Warszawskiej Sceny Varieté”, współorganizuje projekt „CyrkON”). W radiu pracuje od 12 lat. Jest także głosem polskich tutoriali hula hoopowych oraz redaktorką portalu hooping.pl.

WARSZTATY:

Różne Coinflipy (średniozaawansowany)

Coinflip czyli „rzut monetą” z angielskiego 😉 Chodzi o to, co dzieje się z monetą, kiedy jest „podrzucana” – obraca się wokół siebie, wokół osi. I tutaj osią może być cokolwiek – talia, ręka, noga (mózg na ścianie 😉 ) . Dowiecie się jak to działa i jakie są „tipy” w nauce tego triku.

Jak wejść do Wedgie 101 sposobów (średniozaawansowany)

To jest warsztat, dla tych, którzy raczej umieją już wedgie i chcą robić „ładniej, szybciej, sprawniej” , ewentualnie „niewiele im brakuje”.

Na początku będzie trochę o tym jak ładnie zrobić wedgie. Potem – jak sama nazwa warsztatu mówi – zobaczycie różne płynne sposoby „wejścia” w ten trik. Anka pokaże też jak zmienić strony – i górą i dołem i…. jak przestać 😉

 

Emilia Pieśkiewicz

Tancerka, performerka, nauczycielka hulania i najbardziej medialna polska hoopistka. Można ją obejrzeć w programach takich jak „Pytanie na śniadanie” na TVP2, „Lady Fit” na TVN Meteo Active, „Dieta czy cud” TVN Style, „Atleci” na Polsat SPORT, a także posłuchać w audycji radiowej Radia Kampus. Finalistka konkursu etiud nowocyrkowych CYRKULACJIE 2015. Prowadzi liczne warsztaty w Polsce i za granicą, do niedawna także regularne zajęcia w Warszawie.
Często gości na polskiej (m.in. Varieté Fundacji Sztukmistrze, Warszawska Scena Varieté, CyrkON) oraz zagranicznej scenie (Rendez-v’HOOP France). 1/3 Brokatowych Rakiet – najpiękniejszej grupy hula hoopowej w Polsce.
To, co kręci ją w hula najbardziej(prócz tańca) to społeczność, dlatego od 2018 roku prowadzi stronę hooping.pl, a także kanał na YouTube o tej samej nazwie. Można tam znaleźć wszelką hula-wiedzę, ciekawostki oraz tutoriale.
Lubli brokat.

WARSZTATY

Balans od palców po czubek głowy(średniozaawansowany)

Przygotuj się na poznanie technik, dzięki którym hula będzie stało. Na dłoni, przedramieniu, czy głowie. Tam gdzie zechcesz.
Pokaże przydatne ćwiczenia, dzięki którym balans stanie się stabilniejszy. Wyjaśnię w jaki sposób znaleźć „swoje miejsce” na głowie oraz, jak wyratować hula od upadku.
Materiał tych warsztatów powstał w oparciu o własne doświadczenie oraz warsztaty z Marianną de Sanctis i Tianą Zoumer.
HULA: do tego warsztatu lepiej uzbroić się w lekkie(np. polypro) hula w przedziale 80-90cm. Jeśli masz mniejsze – też się da, ale będzie trochę trudniej, natomiast ciężkie hula sprawi, że szybko zmęczysz się od jego dźwigania 🙂

Kręcenie na ciele(open)

Niby najbardziej sztampowy ruch, który można wykonać z hula, ale wcale nie najprostszy! To warsztat świetny zarówno dla osób początkujących, bardziej zaawansowanych, a także tych, którzy mają w planach zabrać się za multihooping!
Przejdziemy przez kręcenia na” kolanach, biodrach, brzuchu, klatce, szyi, ramieniu oraz ramionach.To będzie niezły trening!
Pokażę Wam masę fajnych ćwiczeń, dzięki którym ustabilizujecie swoje kręcenie. Powiem również o najczęstszych błędach z jakimi się spotykam.
HULA: do tego warsztatu polecam hula z dobrą przyczepnością(czyli np. podklejone od wewnątrz taśmą antypoślizgową) i o średnicy min. 90cm. Tylko do ćwiczenia na szyi zmienimy hula na mniejsze/ lżejsze.

Co będzie Wam potrzebne?

  • hula hoopy (liczba oraz rodzaj zależne od tego, na które warsztaty się zapisujecie)
  • trochę miejsca (najlepiej bez szklanych przedmiotów dookoła 😉 )
  • wygodny strój
  • woda

Ile zainwestujecie?*
Pojedyncze warsztaty – 25 zł
Więcej niż jedne warsztaty – 20 zł za każde

Zapisy:
U Marty na jej profilu na Facebooku. Marta wyjaśni Wam co i jak z opłatami.

 


*  Na każde warsztaty zapisujecie się osobno. Każde z warsztatów mogą się odbyć, jeśli uzbiera się wystarczająca liczba chętnych osób. Jeśli się okaże, że nie uzbierała się grupa, dane warsztaty “wypadną”, a my zwrócimy oczywiście pieniądze osobom, które wcześniej wpłaciły.
Rezygnacja z pełnym zwrotem, tym samym kanałem, co wpłata – do 24 h przed momentem rozpoczęcia danych warsztatów. Po tym terminie zwracamy 50% wpłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *