KAFRI.TV

Cześć tu Agata, a raczej “Hi I am Kafri & this channel is about hula hooping.”

20.10.2022

KAFRI.TV

Dziś opowiem Wam o moim hooping – lifestylowym projekcie KAFRI.tv. Co właściwie kryje się pod tą nazwą, jaki jest mój przekaz, dla kogo i po co, co jest najtrudniejsze w tego typu przedsięwzięciach oraz co sprawia największą radość?

Co to jest kafri.tv?

W suchej definicji nazwałabym to wielokanałowym programem promującym aktywny styl życia, skupiony wokół hula hoopingu. Jednak, żeby lepiej oddać moją wizję, opowiem Wam o szczegółach. 

Misja kafri.tv: inspirowanie oraz dostęp do korzyści płynących z aktywności fizycznej, wpływającej na pewność siebie oraz poczucie własnej wartości.

Mocno wierzę, a nawet śmiało powiem, że wiem z własnego doświadczenia jak sprawne, dotlenione i silne ciało wpływa na naszą psychikę. W moim życiu, podobnie jak każdego są różne momenty – czasem z powodu różnych czynników nie daje rady dbać o swoje ciało tak jak czuję, że byłoby świetnie i tak jak czytam sygnały które sam organizm mi daje. Czasem dla kontrastu wpadam w momenty wzmożonej aktywności i świetnej formy. Jednak cały czas i we wszelkich sytuacjach gorszego samopoczucia zarówno fizycznego jak i psychicznego jestem świadoma, że odpowiedzią, a często nawet lekarstwem jest właśnie ciało. 

Jako czytelnicy tego bloga, wiecie również jakie dodatkowe benefity niesie za sobą hulanie. Jak pobudza zmysły, sprawia, że czujemy się wyjątkowo, tworzymy swoją kreatywną i aktywną przestrzeń. Pomaga nam budować i czuć swoją siłę.

fot. Michał Pawlik

W jaki sposób realizuje “promocję aktywnego stylu życia”?

Głównie jako mama, ale również przyjaciółka, partnerka i performerka zaobserwowałam, że najlepszym sposobem pozytywnego wpływania na innych oraz motywacji do zmian jest inspirowanie swoją osobą. Żadna metoda perswazji nie ma takiej mocy, jak dawanie przykładu. I nie zrozumcie mnie źle – nie chodzi o bycie idealnym i świecenie swoją wspaniałością, ale o bycie sobą, takim jak czujesz, chcesz, w taki sposób i w takim miejscu gdzie czujesz szczęście. Bycie dla siebie, w połączeniu ze sobą, z umiejętnością słuchania swojego ciała i dążenia do tego co dla nas najlepsze. Każdy z nas określa swój złoty środek.

Moją misję z kafri.tv realizuje poprzez fizyczne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, inspirując twórczością, pomysłami i przemyśleniami. Na końcu artykułu znajdziecie info o tym gdzie mnie znaleźć.

 

Jakie trudności napotkałam tworząc kafri.tv?

Poza najbardziej oczywistymi trudnościami twórców, takimi jak czemu doba nie trwa o połowę dłużej, albo czemu wena nie wstaje o tej samej godzinie co ja, tylko wpada na 2 godziny przed powrotem dzieci ze szkoły, opowiem Wam o moich osobistych przeszkodach.

Wejście w świat mediów społecznościowych, aktywnego bycia w internecie od początku nie było dla mnie łatwe. Niosąc bagaż negatywnej opinii na temat social mediów oraz pieniędzy, którą nasiąknęłam podczas mojej dotychczasowej kariery, musiałam zacząć od zmierzenia się z tym “wrogiem” i określenia mojego własnego nastawienia.

Stawiając pierwsze kroki opierałam się na wiedzy pochodzącej z internetu. Przerabiałam setki filmików, webinarów, kursów oraz blogów na tematy związane z biznesem online. W każdej wolnej chwili, podczas tras do szkoły po moje dzieci, na spacerach, podczas jazdy samochodem.

fot. Michał Pawlik

Jest! Gotowe, wiem jak to wszystko ubrać, postawić na nogi, mam jasną wizję, cele do zrealizowania, znam narzędzia więc do dzieła! Stworzyłam swoją stronę na wordpressie, profile w mediach, kanał youtube i akcja! Głowa eksplodowała mi od pomysłów, podążałam za swoimi założeniami, z pełnym przekonaniem, że robię to najlepiej jak to możliwe i jest to najlepszy pakiet dla osób które potrzebują wsparcia przy pierwszych krokach swojej przygody z hula hoop.

Już na początku tej ścieżki spotkałam osoby, które wniosły ogromny wkład w tempo rozwoju całego przedsięwzięcia, takie jak Michał Pawlik, który obdarował mnie ogromną kolekcją zjawiskowych fotografii, które tworzą wizerunek kafri.tv, czy Milena Lupa, która jest współtwórcą filmów na kanale youtube kafri.

Jednak dotychczas wszelkie moje działania były wyłącznie realizacją moich pomysłów. Zewsząd dookoła docierał komunikat “słuchaj swoich odbiorców” “realizuj potrzeby Twojej publiczności” “odpowiadaj na to o co prosi Cię Twoja społeczność”, ale jak to zrobić kiedy społeczność jest mała, a w dodatku prawie nic nie mówi…

Spędziłam więc miniony rok na eksperymentowaniu z własnymi pomysłami. Oczywiście nie uważam tego za czas stracony, ale w kontekście biznesu nie określiłabym siebie jako rekin czy gazela. Poszukiwałam tych “potrzeb” i kierunków śledząc profile społeczności hoopingowych, czytając komentarze, pytania i tematy pojawiające się wszędzie gdzie tylko możliwe. Najważniejsze jednak jest to, że trwałam w swoich założeniach, z ogromnym wsparciem osób z mojego najbliższego otoczenia. Robiłam swoje, tak jak czułam i dziś jestem na etapie, w którym moja społeczność zaczyna do mnie mówić i komunikować swoje potrzeby.

fot. Michał Pawlik

Co najbardziej lubię w tworzeniu kafri.tv?

Od 2017 do 2021 miałam przerwę w swoim życiu zawodowym. Była to świadoma decyzja, związana z założeniem rodziny, przeprowadzką za granicę, oraz przemyśleniem i rekonstrukcją mojej dalszej kariery. 

Wiedziałam, że lubię być swoim szefem. Wiedziałam, że chcę żeby moje przyszłe działania mogły pomagać innym. Wiem, że mam do tego niezły pakiet predyspozycji i umiejętności. Krok po kroku tworząc kafri.tv czułam to co robię. Choć nie wszystko było łatwe i różowe od początku i wciąż nie jest, co rusz powstrzymują mnie różne losowe sytuacje, to czuję ogromną radość i satysfakcję z osiągania kolejnych drobniutkich celów.
Czuję ogromną radość z każdej osoby do której dociera moja twórczość. Każdy komentarz, interakcja, wiadomość jest dla mnie małą eksplozją radości i ekscytacji. Każdy odbiorca, który zostawia mi znak swojej obecności jest małym sukcesem moich działań, dzięki czemu czuję sens tego co robię.

 

W jakim kierunku zmierza kafri.tv i czemu warto mnie śledzić?

Jak już wiecie z poprzedniego akapitu kafri.tv jest projektem ewoluującym. Pisząc ten artykuł 10/2022 jestem na etapie, w którym poza czystą wiedzą stricte powiązaną z hula hoop, dotychczasowymi tutorialami i poradami, zaczynam dzielić się moimi pomysłami i inspiracjami lifestylowymi. Na moich profilach możecie spodziewać się większej dawki tutoriali, w tym wielu trików mojej twórczości oraz nadchodzących inspiracji na połączenie hula z wrotkami. Równolegle tworzony przeze mnie blog, będzie również skupiał się na tematach powiązanych ze stylem życia, pełnym aktywności i samoświadomości.

 

A teraz konkrety: kim jestem i gdzie mnie znajdziecie?

Nazywam się Agata, Kafri to mój wieloletni pseudonim artystyczny, w chwili pisania tego artykułu mam 34 lata. Od 2003 roku moje życie związane jest z cyrkiem, sceną i performancem. Początkowo występowałam tańcząc z ogniem, dorastając kiedy wiedziałam już, że moja kariera zawodowa to cyrk, zdobywałam inne umiejętności. Na przestrzeni lat realizowałam się jako artysta sceniczny, animator, instruktor, producent oraz projektant kostiumów. W 2009 roku zakręciłam swoim pierwszym hula hoop, a w 2020 zrobiłam kurs Deanne Love, zostając tym samym Hoop Love Coach. Na stałe mieszkam na Teneryfie, gdzie występuję jako artysta cyrkowy i tworzę kafri.tv.

Znajdziecie mnie jako @kafri.tv na: instagramie, tik toku, facebooku oraz youtubie , gdzie raz w tygodniu wrzucam pełny tutorial oraz istnieje już baza filmów, które do tej pory zrealizowałam. Zajrzyjcie również na moją stronę internetową www.kafri.tv gdzie jeszcze w  2022 pojawią się pierwsze kursy online wspierające rozwój w hoop dancingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *