🏆 Cyrkulacje 2018 – hula hoop ponownie na podium!

W dniach  7-9 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się już piąta edycja Cyrkulacji. Co to takiego? CYRKULACJE, to Konkurs Etiud Nowocyrkowych organizowany przez Fundację Sztukmistrze. Niezwykłe i jedyne takie w skali kraju wydarzenie, podczas którego wybrana zostaje najlepsza etiuda nowocyrkowa. Pierwsza edycja odbyła się w 2014 roku, aplikować mogli wyłącznie Polacy, natomiast od 2017 […]

17.09.2018

Emilia Pieśkiewicz

W dniach  7-9 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się już piąta edycja Cyrkulacji.
Co to takiego?

CYRKULACJE, to Konkurs Etiud Nowocyrkowych organizowany przez Fundację Sztukmistrze. Niezwykłe i jedyne takie w skali kraju wydarzenie, podczas którego wybrana zostaje najlepsza etiuda nowocyrkowa. Pierwsza edycja odbyła się w 2014 roku, aplikować mogli wyłącznie Polacy, natomiast od 2017 roku CYRKULACJE są konkursem międzynarodowym – udział mogą wziąć artyści z Europy Środkowo-Wschodniej: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Czech, Węgier, Ukrainy, Słowacji.

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność oglądania zdolnych artystów i występów. Na scenie nie zabrakło hula hoopów. Nie zabrakło ich również na podium, co raduje nasze serca! Marta Mądry swoją niesamowitą etiudą(po której zbieraliśmy szczęki z podłogi) wywalczyła aż dwie nagrody: II miejsce Konkursu CYRKULACJE oraz nagrodę Krystallpalast Varieté Leipzig. To w pełni zasłużone wyróżnienia. Dzięki nagrodzie Krystallpalast, Marta została zaproszona do finału konkursu w najbardziej prestiżowym Teatrze Varieté w Europie.

NAGRODY GŁÓWNE  ⭐

🥇 I miejsce: Zuska Drobna  🇸🇰
🥈 II miejsce: Marta Mądry  🇵🇱
🥉 III miejsce: JugglingSucks – Tomasz Piotrowski  🇵🇱

NAGRODY SPECJALNE

🏆 Nagroda Festiwalu Carnaval Sztukmistrzów: Zuska Drobna  🇸🇰
🏆 Nagroda Krystallpalast Varieté Leipzig: Marta Mądry  🇵🇱
🏆 Nagroda Publiczności: Oleg Vozniuk  🇺🇦
🏆 Nagroda Mediów: Duo Paruvintov  🇺🇦

Prócz Marty, można było oglądać występ Kari Panskiej – Polki mieszkającej w Hiszpanii. Nagranie jej występu jest już dostępne na YouTube.

 

To już drugi raz, kiedy hula hoop staje na podium Cyrkulacji – pierwszy raz był w 2016 roku, kiedy Matylda Górska zdobyła pierwsze miejsce(kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć promo jej zwycięskiej etiudy).

 

 

 


 

Cyrkulacje

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *