HULA HOOPY w finale CYRKULACJI 2020

czy znowu zdobędą podium?

25.09.2020

Emilia Pieśkiewicz

CYRKULACJE, czyli Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego to wyjątkowe święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea Nowego Cyrku. Cyrku, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji. Tu nie zobaczymy tresury zwierząt, a zachwyt wzbudzą kunszt wciąż doskonalących się artystów i rozmaitość prezentowanych form. Przyjdź i daj się zachwycić!

 

Matylda Górska po raz kolejny zachwyci nas podczas konkursu CYRKULACJE! Tym razem przy akompaniamencie Katarzyny Timingeriu. Kilka sów o tym duecie:

Matylda jest artystką nowocyrkową. Lubi wychodzić poza ramy i łączyć techniki cyrkowe z tańcem i teatrem. Kasia jest muzyczką, którą fascynuje działanie na pograniczu różnych sztuk. Nowy cyrk, to dla niej doskonała przestrzeń do kreowania nowych światów dźwiękowych. Dziewczyny poznały się w 2017 roku we Wrocławiu, podczas pracy nad spektaklem „Miasto, którego nie było”. W zeszłym roku, w głowie Matyldy zrodził się pomysł stworzenia duetu z muzyką na żywo i zaproponowała Kasi współpracę. Zaczęły szukać sposobów na komunikację pomiędzy hula, ciałem i muzyką. Nie chodziło tylko o „numer z muzyką na żywo”, lecz o stworzenie faktycznego połączenia pomiędzy dwiema sztukami. W ten sposób, ze wspólnych poszukiwań dźwiękowo-ruchowo-hulahoopowych, zrodził się numer, który miał swoją premierę we Francji, w styczniu 2020.

 

Jednak nie będzie to jedyny hula hoopowy występ na lubelskiej scenie!
Po raz pierwszy wystąpi Vadim Lukjanchuk. 23-letni artysta pochodzenia litewskiego, który od najmłodszych lat trenuję sztukę cyrkową – przede wszystkim hula hoopy, ale także taniec w powietrzu oraz diabolo. Swoje umiejętności rozwijał na Litwie oraz w Niemczech. Nie możemy się doczekać tegorocznych Cyrkulacji!

Bilety na tegoroczną edycję, która odbywać się będzie w dniach 9-11 października, a poprzedzać ją będą występy specjalne(1,4 oraz 8 października), na które również można zakupić bilety.

 

BILETY

 


🏆 Cyrkulacje 2019 – hula hoop znów na podium!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *