🇬🇧

Pierwszy! Jedyny! Z prawdziwego zdarzenia! Polski Festiwal Hula Hoop! 

Prezentujemy Wam twór, który kreował się w naszych głowach już od kilku sezonów. Zbieraliśmy doświadczenie jeżdżąc po zagranicznych festiwalach, uczestnicząc w niezliczonej ilości warsztatów, oglądając występy najlepszych hula-performerów…aż wreszcie nadszedł ten czas, w którym ogłaszamy pełną gotowość!

Zapraszamy Was na 5 dni idealnej harmonii intensywnych warsztatów, chillu w naturze oraz brokatu!
To wydarzenie, gdzie pasjonaci hula hoop odnajdą swoje miejsce i poznają innych[ pozytywnie] zakręconych 😉

Wśród mazurskich lasów udało nam się znaleźć magiczne miejsce – Studio Burdąg. Wyposażone w przytulne pokoje, wielką salę treningową, prywatne jezioro, hamaki, świeże powietrze, a momentami także brak zasięgu 😉

 

WARSZTATY

Lila Chupa Hoops (Francja) 🇫🇷

Tal Fransky (Izrael) 🇮🇱

Kari Panska (Polska/Hiszpania) 🇵🇱 / 🇪🇸

Marta Mądry (Polska) 🇵🇱

Kamil „Dzielny” Dziliński (Polska) 🇵🇱

 

Lila Chupa-Hoops rozpoczęła swoją przygodę z hula hoop 9 lat temu w Paryżu, a po 6 latach podjęła decyzję o rzuceniu pracy i życiu wyłącznie z pokazów oraz nauczania hula hoop. Samouk, stworzyła wachlarz różnorodnych pokazów, włączając w to charakterystyczny vintygowo-cyrkowy pokaz, z którym występuje w całej Europie. Lila wygrała swój pierwszy tytuł podczas Geneva Burlesque Festival w 2015 roku pokazem “rockabilly hooptease” łączącym jej cyrkowe umiejętności z pin-upowym rozbieraniem. Burleska jest kierunkiem, od którego Lila rozpoczynała swoją karierę, dlatego nie dziwi, że jest to styl dominujący w jej pokazach. Ale to nie wszystko! Zainspirowana “flowarts”, Lila jest przywiązana raczej do technicznego stylu i pracuje nad kombinacjami z zarówno 1, jak i nawet 6 kółkami, ale nie ogranicza się wyłącznie do pracy z hula i manipuluje innymi ciekawymi sprzętami, takimi jak wachlarze, dragonstaff, bicze…
W 2017, w ramach docenienia jej pracy, jako nauczycielki, artystki scenicznej oraz nietuzinkowej postaci społeczności hula hoop, została wyróżniona wieloma tytułami:

🏆 European Hooper of the Year
🏆 Double Hooper of the Year
🏆 Best solo performance video

 

 

 


WARSZTATY – Twinning with Lila

Ten warsztat został stworzony, aby pobudzić twoją kreatywność z dwoma kółkami. Używanie dwóch obiektów oferuje jeszcze więcej możliwości, innych ruchów, kierunków i płaszczyzn. Lila wyjaśni jej ulubione kombinacje 3D oraz podpowie, jak tworzyć własne sekwencje, niezależnie od poziomu zaawansowania.


Tal Fransky jest hula-hoopistką z Tel Avivu. Od 2014 hula, występuje oraz uczy. Prowadziłą warsztaty podczas festiwali w Izraelu, Austrii, Włoszech, Francji, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Słowenii oraz Norwegii. Tal jest wyróżnia się niezwykle eleganckim flow, za które jest wysoko ceniona w hula społeczności. Po 8 lat treningu tańca współczesnego oraz klasycznego Tal poczuła, że odnalazła swoją formę ekspresji ruchowej właśnie w hula hoop. Postrzega swój taniec jako formę medytacji – jednoczenie się w ruchu z hula i eksplorowanie delikatnych więzi między ciałem, kółkiem i przestrzenią.
Podczas swoich warsztatów oraz regularnych zajęć, Tal uczy choreografii oraz kombinacji trików, ruchów i wszystkiego, co jej samej udało się przez te lata opanować. Aktualnie najbardziej pasjonuje ją koncept płynnego łączenia trików tak, aby stworzyć idealną harmonię tańca ze sztuką cyrkową.
Jej celem jest, aby kursanci doświadczyli oraz poczuli ich własny „naturalny” taniec z Hula.
Tal Fransky jest sponsorowana przez MoodHoops.com .

 

 

 

WARSZTATY

Podczas 1,5h warsztatów, Tal zaprezentuje kombinacje trików oraz przejść. Będziemy pracować z 1 hula i skupimy się na nauce sekwencji ruchowych, kombinacji oraz przejść, nie zapominając przy tym o nowych trikach. Warsztaty są odpowiednie dla każdego poziomu zaawansowania.


Kari Panska jest samoukiem zarówno w sztuce cyrkowej, jak i hula. Zajęła się hulanie po przeprowadzce do Barcelony, a już po kilku latach treningu postanowiła zaryzykować i zrobić z tego swój sposób na życie. Aktualnie występuje i uczy na terenie całej Europy

WARSZTATY „1 for 3”

Na tych warsztatach skupimy się na podstawowych trikach wymaganych do nauki żonglerki trzema lub większą ilością kółek, ale nauczymy się ich przy pomocy wyłącznie jednego hula! Przejdziemy przez różnego rodzaju wyrzutów i złapań, skupimy się również nad łączeniem ruchu ciała z pracą stóp. Wszystkiego będziemy się uczyć na obie strony oraz w obu kierunkach, a całość uwieńczymy choreografią złożoną ze świeżo opanowanych elementów, aby łatwiej było nam włączyć je do naszego flow. Warsztat dla każdego poziomu zaawansowania!

 

 


Marta Mądry
Artystka cyrkowa i trenerka sztuk cyrkowych. Prowadzi warsztaty z hula hoop, aerial hoop i stretchingu, ma na swoim koncie pracę jako instruktor aerial hoop i stretchingu w Niemczech i w Polsce. Nauczanie ma w sumie w małym palcu, bo pracowała również jako nauczycielka języków obcych. Specjalizuje się w pracy z dorosłymi i nastolatkami, stara się podchodzić do każdego ucznia indywidualnie nawet, jeśli ma ich kilkudziesięciu. Trenuje siebie od 12 lat, innych od ok. 10. Występowała i uczyła m.in. w Polsce, Austrii, Niemczech, Włoszech, Anglii i Arabii Saudyjskiej.
Jej fascynacja hula zaczęła się od gimnastyki artystycznej gdy Marta była nastolatką, ale przez lata zdążyła zahaczyć o dziedziny takie jak gimnastyka sportowa, joga, taniec współczesny, fire show, kontorsja, akrobatyka powietrzna, jazz, ostatnio skupiając się na hip hopie, poppingu i soft acrobatics.
W hula najbardziej kocha techniki toczeń, nietypowe manipulacje multihoop i łączenie hula z ruchem. Jej warsztat na HooPoland będzie dotyczył właśnie tego ostatniego.

 

 

WARSZTATY: Sztuka braku triku
Dodawanie elementów ruchowych do choreografii z hula często wydaje się osobom niemającym kontaktu z tańcem trudne. Na początku wiele osób czuje się nienaturalnie i w ogóle jakby wciskało coś na siłę, no bo jak to – tak bez sprzętu? Czuję się goła/goły! 😊 Postaramy się wejść w zwykłą interakcję z hula i takie jakby… Bycie tam. Mówiąc krótko – zajmiemy się tworzeniem krótkiej choreografii wypełnionej czystym ruchem (dla bezpieczeństwa emocjonalnego trzymając hula na którejś części ciała).


Kamil „Dzielny” Dziliński
Manipulator, żongler, performer, założyciel grupy MultiVisual, organizator Ogólnopolskiego Festiwal Ognia i Festiwalu Żonglerskiego w Ostródzie. Występuje i prowadzi warsztaty od 16-tu lat, skupiając się na manipulacji (obręczami i kulą do żonglerki kontaktowej) i żonglerce (maczugami). Pokaz manipulacji obręczami, który stworzył wraz z grupą MultiVisual, otworzyła mu drzwi do finału polskiego Mam Talent. W tej chwili MultiVisual występuje głównie na wydarzeniach firmowych w Polsce i za granicą. Odwiedził i prowadził warsztaty na różnych festiwalach – jak European Juggling Convention, Circus Festival Ireland czy Italian Hoop Connection.

 

WARSZTATY:
Podczas swoich warsztatów Dzielny skupia się przede wszystkim na technikach manipulacji – jedną i dwiema obręczami. Pokazuje jaki wpływ na jakość ma intencja. Zwraca uwagę na zależności między ciałem, a obiektem, ale też na to, jak ważne jest przygotowanie ruchu i jego wykończenie. Według niego każdy trik jest jak opowiadanie – ma swój początek, rozwinięcie i zakończenie – ma swoją logikę i na każdy z elementów należy zwrócić uwagę. Udowadnia, że niewielkie zmiany w ruchu i intencji powodują zmianę jakości.


 

 

PONAD TO:

⇒ Warsztaty makijażu scenicznego 

⇒ Warsztaty plastyczne

⇒ Hoop Gala – pokazy gwiazd oraz scena otwarta

⇒ UV/ LED party

⇒ Scena ogniowa

⇒ Możliwość profesjonalnej, odpłatnej sesji zdjęciowej z Anną Wojtecką

⇒ Sala treningowa otwarta 24h

⇒ Chill – możliwość ujeżdżania jednorożców oraz flamingów w jeziorze, hamakowanie, leśne spacery

⇒ Sklep – hula oraz taśmy od HULALA.PL, a także sprzęt ogniowy z KUGLARSTWO.PL

⇒ Poranna joga

⇒ Hula igrzyska

 

JEDZENIE

3 posiłki dziennie – do wyboru opcja wegetariańska lub wegańska 

Kuchnia jest dostępna 24h, w razie gdyby ktoś chciał coś sam sobie przygotować

⇒ kolacja pierwszego dnia

⇒ śniadanie w ostatni dzień

 

NOCLEGI

Łazienki z prysznicami/ wanną  oraz toalety są dostępne dla Wszystkich uczestników, również tych mieszkających pod namiotami

⇒ w pokojach

⇒ pod namiotami

 

DOJAZD

Z Warszawy, w piątek po południu/ wieczorem będzie zorganizowany  transport dla tych, którzy nie są w stanie dojechać samochodem do Burdąga. Transport ten będzie dodatkowo płatny, jednak jego cenę podamy, kiedy zorientujemy się, ilu uczestników chciałoby skorzystać.

 

CENNIK

Pod namiotem

I FAZA 850 PLN [pierwsze 5 osób]

II FAZA 950 PLN 

III FAZA 1100 PLN

 

Pokoje (ilość ograniczona)

I FAZA 950 PLN [pierwsze 10 osób]

II FAZA 1100 PLN

 

Bilet nie zawiera:

– transportu Warszawa-Burdąg-Warszawa

– ubezpieczenia(opcja dobrowolna, dodatkowo płatna przy zakupie biletu) 40zł

 

Płatności:

Możliwe jest opłacenie ratalne