Cyrkowe Lato na Białołęce

Hooping.pl zaprasza na cyrkowe wydarzenie organizowane przez Białołęcki Ośrodek Kultury w ramach, którego odbędą się warsztaty hula hoop z Emilią Pieśkiewicz…

24.07.2019

Emilia Pieśkiewicz

Cyrk to sztuka bardzo różnorodna – o tym przekonają się już niebawem mieszkańcy Białołęki. Ich dzielnicę odwiedzą najlepsi z najlepszych sztukmistrzowie. W ciągu kilku tygodni zaprezentują swoje programy, zaangażują publiczność we wspólne działania i przekonają, że polska scena cyrkowa ma się bardzo dobrze.

Białołęcki Ośrodek Kultury organizuje Cyrkowe Lato. W każdą sobotę sierpnia między godziną 16:00 a 19:00, okoliczne parki staną się miejscem fascynujących widowisk. W pierwszą, magiczną podróż zabierze warszawiaków między innymi Rympau Duo. Czeka nas mieszanka akrobatyki i żonglerki w wykonaniu Maćka i Antka. Jak męska przyjaźń przekłada się na sceniczne zaufanie? To będzie można sprawdzić już 3 sierpnia w Parku Picassa. W arkana pantomimy i clownady będzie wtajemniczać dzieci i ich rodziców Ballon Duo. Dawid Wilczyński z kolei zaprosi wszystkich do świata iluzji.

Których występów nie można w sierpniu przegapić? Grono zaproszonych gwiazd kuglarstwa jest bardzo szerokie – warto wspomnieć choćby o jednym z najbardziej znanych kid performerów w Polsce, „weteranie sztuki iluzji dla dzieci” – Konradzie Modzelewskim. W sierpniu, podczas show w Bocianim Zakątku, pojawi się doskonale znana wszystkim Anna Filipowska. To zdobywczyni trzeciego miejsca w programie „Mam Talent”, ale przede wszystkim akrobatka z ogromnym doświadczeniem – białołęczanie mogą liczyć na imponujący, efektowny pokaz.

Czy miłość do tańca można przekuć w sposób na życie? Oczywiście! Najlepszym na to dowodem jest kariera Emilii Pieśkiewicz. Taniec orientalny, samba, afro – to wszystko ma ona w swoim cyrkowym CV. Od 2012 prężnie rozwija się w dziedzinie hula hoop, występując na europejskich konkursach; pisze o tym i uczy innych. Część swojego doświadczenia na pewno przekaże warszawiakom. Jej pokaz odbędzie się 17 sierpnia w Parku Magiczna.

Wśród kilkunastu artystów, których zobaczymy podczas Cyrkowego Lata, warto wspomnieć też o tych, bez których nie wyobrażamy sobie cyrku . Mowa o klaunach! „Jeśli liczysz na tanie i oklepane żarty, malowanie twarzy czy bańki mydlane – przykro mi, trafiłeś na złą stronę. Ciebie i Twoich gości czeka profesjonalny występ sceniczny z prawdziwego zdarzenia” – tak pisze o swoich występach Klaun Kluseczka. Na widzów czeka przedstawienie pełne akrobatycznych figur, ekwilibrystycznych ewolucji i żartów i … intensywnego kontaktu z publicznością.

Imponujące doświadczenie posiada także kolejny iluzjonista, którego zobaczymy 24 sierpnia w Parku Picassa. Pana Ząbka znamy m.in. z telewizyjnych programów. Podczas swojego show zabierze dzieci i dorosłych w świat iluzji, z właściwą dla siebie szczyptą ironii i czarnego humoru.

Cyrkowe Lato, organizowane przez BOK, to nie tylko magiczne spektakle w wykonaniu profesjonalistów; ale też dzielenie się tą magią z amatorami sztuki kuglarskiej. Artyści poprowadzą warsztaty dla młodszych i starszych, a plenerowa atmosfera będzie sprzyjać rodzinnej atmosferze. Kto wie, może wśród nowych adeptów cyrkowej sztuki, znajdą się przyszłe gwiazdy?


program wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *