ŻeLKa 2019 – cóż ciekawego będzie tam dla hulających?

ŻeLKa (Żonglerska Lubelska Konwencja) odbędzie się, jak co roku, bez zmian, w maju, a konkretnie 23-26 maja.
Jeśli jako osoba hulająca zastanawiasz się nad uczestnictwem, to przedstawiamy konkrety „dlaczego warto”…

13.05.2019

Emilia Pieśkiewicz

Czym jest ŻeLKa? W kilku słowach, to kameralny festiwal kuglarstwa w Lublinie, organizowany przez Fundację Sztukmistrze, na pięknej hali sportowej, dostępnej 24h. 4 dni intensywnego treningu i różnorakich warsztatów. Ponadto igrzyska(w tym combat na hula!), scena otwarta oraz występy gości specjalnych, fire space… no i nie zapominajmy o elemencie towarzyskim! To wspaniała okazja do poznania ludzi oraz wspólnych treningów.

Co interesującego czeka nas w tym roku?

 

Warsztaty z Martą Mądry

Artystka podzieli się z nami wiedzą o kreatywnym zastosowaniu hula hoop, pomagając wszystkim, którzy są zainteresowani tworzeniem choreografii z wykorzystaniem tego obiektu. Przedstawi nam również sposoby na wejście głębiej swoje ciało poprzez jogę. Marta w roli nauczycielki nie jest nam obca, dlatego szczerze polecamy jej warsztaty – progres gwarantowany!

 

 

 

Warsztaty z Matyldą Górską

Nie z hula, a z ciałem. Jednak polecamy rozpatrzenie tych warsztatów, aby poszerzyć swoje horyzonty ruchowe. „Laboratorium Ruchu” to warsztaty skierowane do każdego, o dowolnym stopniu zaawansowania – mają na celu ukazanie nowych możliwości i wzbogacenie słownika ruchowego. Będziemy na nich eksplorować miękkość i napięcie, a także lekkość i ciężar w naszym ciele. Popracujemy sami i w parach, rzucimy sobie parę wyzwań, oraz postaramy się zejść z utartych ścieżek ruchowych.

 

Dostępna jest już prerejestracja, możesz jej dokonać tutaj.


ŻeLKa 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *