WEBINAR – pokaz doskonały – analiza

Co stanowi o tym, że pokaz jest doskonały? Muzyka? Postać? Oświetlenie? Triki? Czy istnieje przepis idealny?
Też chcielibyśmy się tego dowiedzieć! Z tej okazji organizujemy WEBINAR, w którym specjaliści wypowiedzą się na temat najlepszych pokazów hula hoop.

29.01.2021

Emilia Pieśkiewicz

Budowanie pokazu, to nie lada przedsięwzięcie. Wybór muzyki i stroju, to tylko wierzchołek góry lodowej! Etiuda, to wyraz artystyczny. To zdania wielokrotnie złożone, często niewypowiedziane wprost. Istnieją pokazy przystępne dla [prawie] każdego widza, ale istnieją, a tych jest w dobie cyrku współczesnego całkiem sporo, takie, które od widza wymagają wrażliwości, czy wręcz konkretnych kompetencji.

Co sprawia, że pokaz nam się podoba, a co sprawia, że nas zachwyca? Gdzie leży różnica? Chodzi i choreografię, światło, czy urodę artystki? Czy istnieje przepis na pokaz idealny z dokładnie wyliczonym czasem, tempem muzyki? 

Można zadawać te pytania w nieskończoność, ale odpowiedzi nigdy jednoznacznie nie wyjaśnią tajemnicy pokazu idealnego. Każdy z nas ogląda świat subiektywnie i również taki ma jego odbiór. Nie jesteśmy w stanie wybrać tego JEDYNEGO spośród tysięcy wspaniałych pokazów. Dlatego ograniczymy się do trzech, które zostały wyselekcjonowane przez członków hooping.pl-grupa podczas oraz naszych specjalistów: Izabellę Borkowską i Jakuba Szweda.

11 lutego(czwartek) godz. 19:30

Zapraszamy na webinar, w którym poddamy dokładnej analizie 3 świetne pokazy i omówimy je z każdej możliwej strony. Chcemy w ten sposób poszerzyć horyzonty hulających(ale i nie tylko) oraz zachęcić do budowania ciekawych i porywających etiud. Jeśli w tym miejscu pytasz googla, czym jest “etiuda”, to znak, że koniecznie musisz uczestniczyć w naszym webinarze!

A oto grono naszych specjalistów:

Jakub Szwed

Artysta, pedagog, menedżer i reżyser tworzący w nurcie cyrku współczesnego.

Współzałożyciel i członek zarządu Fundacji Sztukmistrze (od 2010), dyrektor artystyczny Variete Fundacji Sztukmistrze (od 2013) oraz festiwalu Inwazja Sztukmistrzów (od 2017), członek zespołu organizacyjnego i reżyser gali finałowe Wschodnioeuropejskiego Festiwalu Cyrku Współczesnego CYRKULACJE (od 2013). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020) oraz Prezydenta Miasta Lublin (2014 i 2020).

Jest twórcą i wykonawcą wielu spektakli cyrku współczesnego, m.in. Gradient (2019), FIRE PARTY! (2019), Classic Meets Circus (2019), Jemioła&Szwed (2018), Szafa Show (2014) oraz laureatem programu Teatr Polska Instytutu Teatralnego ze spektaklem Spektrum (2018).

Na polu animacji kultury wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za wkład w rozwój kultury i sztuk cyrku współczesnego m.in. nagrodą prezydenta Miasta Lublin za upowszechnianie kultury dla Fundacji Sztukmistrze (2018).

Certyfikowany pedagog cyrku niemieckiego stowarzyszenia pedagogów cyrku B.A.G. (2017), trener Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży (od 2009), trener i pedagog w zespole Jugendbildungsstätte Kurt Löwenstein (od 2010), zdobył przygotowanie pedagogiczne podczas studiów na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lubline (2011).

Ponad to autor i prowadzący podcastu „Cyrk na poważnie” oraz „konsultant do spraw artystycznych” na zlecenie.

 

Izabella Borkowska

choreografka, pedagog tańca, nauczycielka techniki Pilates

Ukończyła w 1993 roku Wydział Tańca Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego we Wrocławiu-dyplom instruktora tańca jazzowego. W 1995 roku ukończyła kurs Zarządu Głównego TKKF i uzyskała tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej. W 2012 roku ukończyła międzynarodowy kurs instruktora Pilates w Pilates School Body Balanced.

Posiada również wiele certyfikatów międzynarodowych warsztatów tanecznych. Uczestniczyła w ważnych warsztatach, festiwalach i konkursach tanecznych i teatralnych w Polsce i Europie. Jest autorem choreografii do ponad 60 spektakli muzycznych i tanecznych. Prowadzi krajowe i międzynarodowe warsztaty taneczne. Jest pomysłodawczynią i realizatorem Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN w Teatrze Roma i konkursu tanecznego SoloDuoTrio.

Realizowała Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne FOSA SCEK. Ma na swoim koncie także: – projekty z funduszu WPEK; – projekty plenerowe i wielokulturowe (inicjatywa/choreografia); – współpracę międzynarodową i krajową (Berlin, Witebsk, Mińsk, Zagrzeb, Praga, Haga, Sanremo, Lecco, Mediolan, Amsterdam, Newcastle, Neapol, Krzyżowa, Kutno, Płock, Sochaczew).

Współpracowała z Teatrem Telewizji, Teatrem na Woli, Studiem Metro, Palladium Stage, Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Muzycznym Gawęda, Teatrem Tańca TEST, Grupą Teatralną OD JUTRA, Studiem Tanecznym AKCENT i Teatrem BAJ. Jej choreografie zostały wielokrotnie nagrodzone na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach i konkursach (min. Najlepszy Choreograf Barcelona Dance Award 2009 /Hiszpania/). Realizuje autorski projekt taneczny dla dorosłych ALL DANCE oraz techniki Pilates HAPPY RELAX. Na stałe współpracuje z Darkiem Sikorskim i prowadzi grupy, i zajęcia w Ośrodku Działań Artystycznych Dorożkarnia i Domu Kultury Śródmieście w Warszawie.

Facebook

Strona www

 W pracy choreograficznej… uczę radości z tańca i ruchu, poszerzania własnej świadomości ciała. Zrozumienia piękna wynikającego i z tańca, i z ciągłej pracy nad sobą. W swojej pracy lubię… ludzi, którzy przychodzą i chcą zrobić coś wyłącznie dla siebie, tworząc niezapomniane momenty życiowe i taneczne. Moje fascynacje zawodowe, to… Nedrlands Dance Theatre, Jiri Kylian, Bob Fosse, Lester Horton, Joseph Pilates.

Rozmowę moderować będzie Emilia Pieśkiewicz.

Aby uczestniczyć w webinarze zachęcamy do dokładnego zapoznania się z pokazami, o których będzie mowa:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *