Skąd czerpać hula-wiedzę?

Kiedy wiesz, że to twoja nowa pasja, albo jeszcze ogarniasz, czy ta tematyka cię interesuje, czy może jednak tylko fajnie wyglądało na filmie – nie ważne, dlaczego zainteresowało cię hula hoop. Ważne, że tu jesteś! Hulanie, to nasza pasja i chętnie cię w nią wkręcimy! W tym wpisie przedstawię ci, gdzie możesz udać się po […]

12.07.2018

Emilia Pieśkiewicz

Kiedy wiesz, że to twoja nowa pasja, albo jeszcze ogarniasz, czy ta tematyka cię interesuje, czy może jednak tylko fajnie wyglądało na filmie – nie ważne, dlaczego zainteresowało cię hula hoop. Ważne, że tu jesteś! Hulanie, to nasza pasja i chętnie cię w nią wkręcimy! W tym wpisie przedstawię ci, gdzie możesz udać się po hula-wiedzę i jak się w to wszystko wgryźć.

Źródeł, z których można czerpać wiedzę w temacie hulania jest całkiem sporo. Zaczynając od tego najbardziej oczywistego – internet. Stąd startuje wiele osób, np. ja. YouTube wręcz obfituje w filmy instruktażowe odpowiednie dla każdego poziomu zaawansowania. Aby je wyszukać wystarczy wpisać “hula hoop for beginners” lub coś w tym stylu, jednak do znalezienia konkretnych trików np. roll, escalator, infinity toss – trzeba już znać nomenklaturę…albo po prostu znaleźć coś niechcący błądząc po kanałach. Znakomita część tutoriali jest w języku angielskim – ale nie tylko. Zachęcam do odwiedzenia naszego kanału hooping.pl, gdzie znajdziesz bogaty zbiór playlist stworzonych z myślą o osobach, które nie lubią błądzić po internecie.

Od 19 czerwca 2018, na tym kanale, pojawiają się tworzone przez nas tutoriale w języku polskim – zachęcamy do subskrybowania!

Platforma YouTuba nie jest jedyną częścią internetu, na której znajdują się filmy instruktażowe oraz hula-inspiracje – nie brakuje ich także m.in. w mediach społecznościowych(Facebook, Instagram). Można także znaleźć płatne kursy internetowe (np. kursy Deanne Love na Hooplovers.tv, czy Hooping Mad), to takie pośrednie rozwiązanie między zjęciami stacjonarnymi, a nauką samodzielną.

Hoop-trix.com – to strona, gdzie znajdziesz nazwy trików i odnośniki do tutoriali. Strona całkiem bogata, można poznać nomenklaturę, a baza jest corocznie uaktualniana.

Choć internet daje nam ogromne możliwości, to nie zawsze istnieją warunki(czy to pogodowe, czy metrażowe) sprzyjające kręceniu. Świetnym rozwiązaniem stają się wtedy regularne zajęcia, jeżeli takowe odbywają się w okolicy.
Zdolnych hulających jest w Polsce coraz więcej – warto poznać naszą krajową społeczność hula hoop – niewykluczone, że w Twoim mieście jest ktoś, kto chętnie podzieli się wiedzą lub po prostu chciałby zakręcić się w miłym towarzystwie?
Wracając do tematu zorganizowanych zajęć. Czasami można trafić na pojedyncze lub kilkudniowe warsztaty. W Polsce takowe odbywają się najczęściej w ramach festiwali ogólno-kuglarskich – te możecie znaleźć m.in. w kalendarzu portalu kuglarstwo.pl.
Zagranicą organizowane są zarówno warsztaty, jak i festiwale hula hoop. Zdecydowanie warto na nie pojechać! Festiwal oznacza kilka dni intensywnych warsztatów z instruktorami z całego świata, pokazy, scenę otwartą, flash moba… Co więcej – będziesz mieć możliwość spędzenia czasu z pasjonatami okrągłego sprzętu, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą – miła atmosfera, niezapomniane przeżycia i progres 300% gwarantowane! Warsztaty festiwalowe są dostosowane do zróżnicowanego poziomu zaawansowania uczestników, dlatego nie należy martwić się brakiem doświadczenia – właśnie tam go nabierzesz!

Kolejna opcja na zorganizowane zbiorowisko hulających, to Hula Hoop Jam.
Najczęściej, ale nie wyłącznie, są to plenerowe spotkania podczas, których organizator gwarantuje muzykę oraz sprzęt do kręcenia. Uczestnik wnosi niewielką opłatę, dzięki której może do woli korzystać z hula hoopów, uczyć się od (lub być nauczycielem) innych hulających i poznawać ludzi o podobnej pasji. To świetna sposobność do poznania ludzi oraz nauczenia się nowych trików.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *