LIVE z Brokatowymi Rakietami

Inspirator #1 Hula hoop – pasja do tańca i cyrku
WYWIAD PRZENIESIONY NA 4 LUTEGO

15.01.2021

Emilia Pieśkiewicz

Fundacja Inside Out zaprasza Was na cykl rozmów live INSPIRATOR. Będę to spotkania online z ciekawymi osobami, które mają pasję i nie boją się działać. Z ich doświadczenia i historii można czerpać ważne lekcje i inspirację do własnych aktywności.

Gościniami Inspiratora #1 będą Brokatowe Rakiety w składzie: Emilia Pieśkiewicz, Anka Dzilińska oraz Aleksandra Olszewska. Będziemy rozmawiać o hoopingu, czyli pasji do hula hoop, bo to nie tylko rekwizyt znany większości z dzieciństwa, ale także taniec, dyscyplina cyrkowa, warsztaty i spotkania z ludźmi. Dowiesz się jak dużo jest inicjatyw hula hoop w Polsce oraz co dokładnie dziewczyny Brokatowych Rakiety mają z tym wspólnego.

fot. Konrad Baczyński

Emilia Pieśkiewicz

Tancerka, performerka, nauczycielka hulania i najbardziej medialna polska hoopistka. Można ją obejrzeć w programach takich jak „Pytanie na śniadanie” na TVP2, „Lady Fit” na TVN Meteo Active, „Dieta czy cud” TVN Style, „Atleci” na Polsat SPORT, a także posłuchać w audycji radiowej Radia Kampus. Finalistka konkursu etiud nowocyrkowych CYRKULACJIE 2015. Prowadzi liczne warsztaty w Polsce i za granicą, do niedawna także regularne zajęcia w Warszawie. Często gości na polskiej (m.in. Varieté Fundacji Sztukmistrze, Warszawska Scena Varieté, CyrkON) oraz zagranicznej scenie (Rendez-v’HOOP France). 1/3 Brokatowych Rakiet – najpiękniejszej grupy hula hoopowej w Polsce. To, co kręci ją w hula najbardziej(prócz tańca) to społeczność, dlatego od 2018 roku prowadzi stronę hooping.pl , a także kanał na YouTube o tej samej nazwie. Można tam znaleźć wszelką hula-wiedzę, ciekawostki oraz tutoriale. Lubi brokat.

fot. Konrad Baczyński

Anka Dzilińska

Dziennikarka, lektorka, animatorka kultury, artystka cyrkowa – specjalizuje się w tańcu z hula hoopami. Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Swoje hula hoopowe umiejętności zdobywa od 4 lat, między innymi biorąc udział w warsztatach i festiwalach w Polsce i za granicą – takich jak OFCA (Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny), European Juggling Convention, Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie, czy Italian Hoop Connection. Prowadzi warsztaty i zajęcia z tańca z hula hoopami i organizuje wydarzenia, między innymi związane z promocją cyrku. Organizuje projekt CyrkON. Współorganizowała projekt Warszawska Scena Varieté. W radiu pracuje od 11 lat. Jest także głosem tutoriali hula hoopowych oraz redaktorką portalu hooping.pl W wolnym czasie próbuje swoich sił w tańcu w powietrzu.

fot. Konrad Baczyński

Aleksandra Olszewska(Rurzowa)

Absolwentka Akademii pedagogiki specjalnej, uczęszczała do Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Interesuje się historią polskiego cyrku oraz jest dyplomowanym pedagogiem cyrku. Artystka cyrkowa z 11-to letnim doświadczeniem. Organizuje projekt CyrkON. Współorganizowała projekt Warszawska Scena Varieté .Członkini grupy Brokatowe Rakiety. Tancerka Teatru Tańca Test. Związana z grupą od ponad 15 lat. Spektakle, w których występowała to między innymi: „Bal u Wolanda”, „InDanceGration”, i „Podróże Alicji”. Na co dzień uczy plastyki w jednej z warszawskich podstawówek. Od kilku lat mocno związana ze sztuką street art, tworzy ilustracje, wycina szablony, maluje obrazy i tworzy scenografie do spektakli cyrkowych. Projektuje i tworzy niesamowite jeansowe kurtki jako Rurz Jeans Maluje. Inspirują ją kolory, rośliny, miejsca i chwile…

 

Rozmowę poprowadzi Dominika Knap

Animatorka kultury, pedagog cyrku, edukatorka i koordynatorka projektów. Jedna z założycielek Fundacji Inside Out, w której jest członkinią zarządu. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi grupami poprzez pedagogikę nowego cyrku m.in. w działaniach Fundacji Sztukmistrze, projektach miejskich i międzynarodowych. Przy projektach współpracowała np. z Fundacją TEAM Teatrikon, Warsztatami Kultury. Domem Kultury Węglin, Centrum Kultury w Lublinie czy Galerią Labirynt. Na co dzień lubi podróże, wieczór z książką i dobre jedzenie. Dalej studiuje, by rozwijać swoje zainteresowania i działać na rzecz udostępniania kultury osobom z niepełnosprawnościami.

4 lutego (czwartek) godz. 19.00
Transmisja live na Facebook-u i YouTube Fundacji Inside Out.

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Inside Out

 


Wesprzyj kolejne działania Fundacji Inside Out!
Kup cegiełkę na http://fundacjainsideout.pl/ lub wpłać darowiznę na konto: 05 1140 2004 0000 3302 7904 9629 (MBank)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *