📅 Kurs dla instruktorów oraz animatorów hula hoop

Kochasz hulać i chce dzielić się z innymi swoją pasją? Masz smykałkę do nauczania, ale nie potrafisz się zorganizować? Masz ogrom wiedzy, ale nie potrafisz jej przekazać? Jeśli, któreś z pytań określa Twoją osobę, to mamy dla Ciebie wspaniałą informację – Marta Mądry oraz Emilia Pieśkiewicz organizują 3-dniowy kurs dla instruktorów oraz animatorów hulania! Czym […]

16.12.2019

Emilia Pieśkiewicz

Kochasz hulać i chce dzielić się z innymi swoją pasją? Masz smykałkę do nauczania, ale nie potrafisz się zorganizować? Masz ogrom wiedzy, ale nie potrafisz jej przekazać? Jeśli, któreś z pytań określa Twoją osobę, to mamy dla Ciebie wspaniałą informację – Marta Mądry oraz Emilia Pieśkiewicz organizują 3-dniowy kurs dla instruktorów oraz animatorów hulania! Czym się różni jedno od drugiego, no i co się będzie dziać podczas tego kursu? Najważniejsze sprawy prezentujemy poniżej, natomiast pełna paczka informacji znajduję się TUTAJ.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkim zainteresowanym będzie potrzebny cały ogrom wiedzy związany z prowadzeniem pełnego kursu, dlatego podzieliłyśmy program na 2 warianty:

INSTRUKTOR – dedykowany zarówno dla osób, które już uczą, jak i tych, które chcą zacząć prowadzenie regularnych zajęć hulania.

ANIMATOR – dedykowany dla osób, które chcą prowadzić warsztaty(np. na festiwalach) i / lub chcą wzbogacić swoją wiedzę animatora o element hula hoop.

Kurs kończyć będzie egzamin praktyczny, różniący się nieco formą dla animatorów i dla instruktorów. Osoby, które otrzymają wynik pozytywny(czyli zapewne wszyscy!) otrzymają certyfikat ukończenia kursu.

INSTRUKTOR

1. Marketing i promocja

2. Gry i zabawy z hula

3. Kreatywne podejście w uczeniu (elementy LCL),
techniki improwizacji

4. Planowanie warsztatów

5. Metodyka nauczania

6. Rozgrzewka, cool down, elementy anatomii,
poprawna technika ćwiczeń

7. Budowa choreografii

8. Planowanie regularnych zajęć i systematyka poziomów

ANIMATOR

1. Marketing i promocja (opcjonalnie)

2. Gry i zabawy z hula

3. Kreatywne podejście w uczeniu (elementy LCL),
techniki improwizacji

4. Planowanie warsztatów

5. Metodyka nauczania

OPIS WARSZTATÓW

⇒ Gry i zabawy z hula

Zaprezentujemy bazę ciekawych i angażujących gier z użyciem hula. Wytłumaczymy ich zasady oraz różne warianty. Porozmawiamy o tym, jak dostosować animację z hula do wieku uczestników.

Kreatywne podejście do nauczania

Poznamy wybrane techniki improwizacji ruchowej, które są przydatne przy budowaniu choreografii i pomaganiu uczniom w tworzeniu własnego stylu; poznamy kilka ścieżek, które mogą być pomocne podczas odkrywania nowych trików i ruchów; popracujemy nad budowaniem pewności siebie, rozruszaniem wyobraźni i pracą z obiektem – a wszystko to w formie gier ruchowych.

⇒ Planowanie warsztatów i animacji

Czasem ciężko jest wybrać temat, przewidzieć, kto może przyjść i ile osób (i dlaczego tak dużo?!), i w ogóle w jaki sposób przeprowadzić zajęcia. A nie wypada w nieskończoność improwizować! Dlatego chcemy Wam przedstawić łatwy sposób na stworzenie projektu warsztatu tematycznego lub animacji. Każdy uczestnik wyjdzie z gotowym rozkładem zajęć na wybrany przez siebie temat oraz wiedzą, jak opracować kolejne takie plany.

Metodyka nauczania

Jak powinna wyglądać relacja pomiędzy osobą uczącą a uczoną? Jak pracować z dużymi, czy wręcz ogromnymi grupami, które trafiają się czasami na festiwalach czy akcjach animacyjnych? Jak dopasować program do poziomu uczniów? Czy w konkursach ktoś powinien wygrywać, a ktoś przegrywać, czy może każdy uczestnik powinien być zawsze zwycięzcą? Jak zachęcać do dalszego próbowania, nawet jak bardzo nie wychodzi? Tyle pytań… A na nie wszystkie mamy odpowiedzi, a już na pewno udzielimy dużo porad.

Marketing i promocja

Warto dobrze zaplanować promocję zajęć – od tego może zależeć ich start. Uczestnicy poznają podstawy planowania strategii promocyjnej, czyli co trzeba zrobić i o ile wcześniej, żeby wszystko poszło zgodnie z planem i bez stresu. Zaprezentujemy darmowe oraz płatne programy, które znacznie ułatwią tworzenie plakatów oraz treści promocyjnych. Poświęcimy także czas na media społecznościowe, czyli najważniejszy kanał pozyskiwania kursantów. Wytłumaczymy, dlaczego warto tworzyć listę mailingową i co z nią robić.
Ten warsztat jest opcjonalny dla osób, którzy uczestniczą w kursie ANIMATOR

Program INSTRUKTOR zostanie dodatkowo rozszerzony o:

Podstawy anatomii i techniki ćwiczeń z hula hoop

Nauczymy się, jak przeprowadzić prawidłową rozgrzewkę na początku zajęć i cool down na ich końcu. Omówimy podstawy anatomii oraz to, jak powinny wyglądać poprawnie wykonywane ćwiczenia, żeby móc hoopować długo i zdrowo.

Planowanie regularnych zajęć i systematyka poziomów

Warsztat o logistyce. Jak przygotować się do pierwszych i kolejnych zajęć? W jaki sposób dokonać podziału na poziomy? Nawiązywać współpracę ze szkołami, czy wynajmować salę? Jakie są zalety i wady obu wariantów? Wejdą w ruch tabelki i planery – z uwagi na ten warsztat sugerujemy posiadania laptopa, lub urządzenia z dostępem do dokumentów Googla.

Budowanie choreografii

Choreografia, to istotny element prowadzenia zajęć. Uczestnicy nabywają w ten sposób umiejętności łączenia ze sobą pojedynczych trików. Wytłumaczymy, jak w prosty sposób szybko stworzyć choreografię, zarówno taką, nad którą pracuje się kilka zajęć, jak i taką, którą kursanci opanują w kilka minut. Warsztat ten jest ściśle powiązany z „Kreatywnym podejściem do nauczania”.

 

INSTRUKTORKI

 

Emilia Pieśkiewicz

Tancerka, performerka, nauczycielka hulania i najbardziej medialna polska hoopistka. Można ją obejrzeć w programach takich jak „Pytanie na śniadanie” na TVP2, „Lady Fit” na TVN Meteo Active, „Atleci” na Polsat SPORT, a także posłuchać w audycji radiowej Radia Kampus. Finalistka konkursu etiud nowocyrkowych CYRKULACJIE 2015. Prowadzi liczne warsztaty w Polsce i za granicą, a także regularne zajęcia w Warszawie.
Założycielka hooping.pl . Od zeszłego roku rozszerzyła swoją działalność pedagogiczną o YouTuba, tworząc ze swoim niezawodnym zespołem serię tutoriali w języku polskim.

 

Marta Mądry

Artystka sceniczna i trenerka sztuk cyrkowych. Prowadzi warsztaty z hula hoop i akrobatyki powietrznej, pracowała jako instruktor aerial hoop i stretching w Niemczech oraz Polsce. Trenuje siebie od 12 lat, innych od ok. 10 – m.in. w Polsce, Austrii, Włoszech, Niemczech i Anglii. Posiłkuje się przede wszystkim techniką jogi oraz gimnastyki, a także wiedzą o anatomii zdobytą w trakcie studiów na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Chętnie osacza i zasypuje pytaniami każdego fizjoterapeutę, którego napotka na swojej drodze. Stara się traktować każdego ucznia indywidualnie, nawet jeśli na jednych zajęciach ma ich 70.  Dwukrotna finalistka Konkursu Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje w Lublinie a także zdobywczyni 2. miejsca oraz nagrody specjalnej Krystallpalast Variete w 2018, finalistka Newcomershow 2019, zdobywczyni 2. miejsca w konkursie VFC & EPE 2019 w dziedzinie Aerial Hoop Professional.

 

CENNIK

Cena obejmuje kurs, dostęp do materiałów on-line oraz sobotni obiad

kurs INSTRUKTOR

early birds(do 31 stycznia) 520zł

regularna cena 600 zł

kurs ANIMATOR

early birds(do 31 stycznia) 400zł

regularna cena 450 zł

Uiszczenie zaliczki w wysokości 100 zł  w ciągu 7-dni roboczych od zapisu,
gwarantuje rezerwację miejsca.

Istnieje możliwość płatności ratalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *