Gdzie się wybrać w tym roku?

Spis hula-imprez na 2019…

04.03.2019

Emilia Pieśkiewicz

Są tacy, którzy swoje wakacje zaczynają planować rok wcześniej – to wspaniały pomysł, szczególnie jeśli w grę wchodzą niemałe wydatki. Mamy już marzec, także lato, a wraz z nim sezon festiwalowy zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji, postanowiłam zrobić przegląd hula-eventów(oraz takich, w których hula hoopy zawitają gościnnie). Wyszło tego trochę! Ceny, jak zaraz się przekonasz, są bardzo różne – od czego to zależy? Od tego, czy płacisz za same warsztaty, czy także za nocleg i jedzenie, od ilości zaproszonych instruktorów… Przejdź na stronę wydarzenia i przekonaj się, co dany festiwal ma w swojej ofercie. I zanim zaczniesz narzekać, że to są ceny z kosmosu, pamięta – płacisz nie tylko za „pobytówkę”, ale za warsztaty z ludźmi, którzy poświęcają hulaniu cały swój czas i energię. Więcej o specyfice hula-festiwali przeczytasz w tym poście.

Nie wątpię, że znajdzie się jeszcze parę eventów, których tutaj nie wymieniłam – zachęcam do podsyłania w komentarzach! Chętnie uzupełnię wpis oraz kalendarz hoopingu, który mam nadzieję, że subskrybujesz.

Unicorn Hoop Fest Bristol (UK)
6 kwietnia

1 dzień intensywnych warsztatów w Bristolu
koszt wydarzenia £65

ŻeLKa (Żonglesrka Lubelska Konwencja) (PL)
23-26 maja

Żonglerska Lubelska Konwencja „ŻeLKa” to coroczne spotkanie sympatyków sztuki Nowego Cyrku. ŻeLKa przyciąga żonglerów, ekwilibrystów, entuzjastów fireshow, slackliningu, hoopingu oraz wiele innych osób z kraju i zagranicy, które wspólnie trenują, wymieniają się doświadczeniami, bawią się i występują. Trening 24h na pięknej hali sportowej, a do tego scena otwarta, fire space, igrzyska kuglarskie. W tym roku motywem przewodnim jest „kosmos”. Jeśli wypatrujesz tańszych biletów, to warto skorzystać z prerejestracji.

koszt wydarzenia: 20-40zł

Wypad za miasto dla Superbohaterek Stodoła Czereśniowy Sad (PL)
24-26 maja

3 dni relaksu oraz mieszanki warsztatowej(w tym hula hoop) wyłącznie dla kobiet
koszt wydarzenia 600zł (do końca marca)

Alpine Hoop Retreat Kleinwasertal(AU)
27-30 czerwca

Zdobywca nagrody „Hoop Event Of The Year” 2017. Festiwal, podczas którego wszyscy mieszkają w wielkim domu i cieszą się pięknymi widokami gór w trakcie warsztatów.

koszt wydarzenia 610€

Italian Hoop Connection 2019 Martelli Sport Village (IT)
3-7 lipca

4 dni warsztatów z międzynarodową ekipą super-hulających w otoczeniu niesamowitych włoskich widoków, włoskie jedzenie, basen… nasz faworyt wśród festiwali! Jednym z instruktorów będzie Kamil Dziliński! Ankę(głos tutorialów) też tam spotkacie 😉

koszt wydarzenia 395€

Hoop N Hike Retreat -Midnight Sun edition Laukvik I Lofoten, Nordland (NO)
16-21 lipca

Norweskie góry, medytacja, namioty(ale jest i opcja z pokojami), wycieczki no i warsztaty hula hoop.

koszt wydarzenia 760€ (do 15 maja)

Carnaval Sztukmistrzów Lublin (PL)
25-28 lipca

Carnaval Sztukmistrzów to czas szalonych widowisk z pogranicza teatru i nowego cyrku. Performerzy z całego świata występują na lubelskiej starówce, pod namiotem cyrkowym oraz w salach widowiskowych. Hula hoop jako rekwizyt cyrkowy również da się tam zauważyć.

koszt wydarzenia 0zł (poza spektaklami granymi w namiotach cyrkowych, czy salach widowiskowych)

Festiwal Ognia, Ostróda(PL)
21-25 sierpnia

Festiwal Ognia w Ostródzie, to najstarszy polski festiwal kuglarstwa. Zjeżdżają się tam pasjonaci cyrku z całej Polski. To event, którego ideą jest wspólny trening…duuużo treningu, ponieważ dostęp do sali jest nieograniczony. Można liczyć na sporą liczbę warsztatów prowadzonych przez innych uczestników oraz gości specjalnych. Przez 4 dni uczestnicy budują finał ogniowy, który prezentują pod koniec festiwalu, czyniąc w ten sposób niesamowite widowisko.

koszt wydarzenia: 60zł

 

River Hoop – Slovenian Hoop Convention Dvor, Žužemberk (SL)
22-25 sierpnia

4 dni hulania i wypoczynku wśród słoweńskiej natury. Nie trzeba nawet posiadać własnego hula – można je będzie wypożyczyć na miejscu(za darmo).

koszt wydarzenia 250-286€

Phoenix Fire Convention  Lange Heide (DE)
29 sierpnia – 1 września

Phoenix Fire Convention okrzyknęła się największą ogniową konwencją na świecie. Oferuje ponad 90 warsztatów, które nawiązują tematyką do motywu przewodniego festiwalu, czyli ognia oraz sztuki. Ogromna gala, mnóstwo kolorowych ludzi. Jeśli szukasz europejskiego odpowiednika Burning Man’a – Phoenix jest dla Ciebie!

koszt wydarzenia 75-90€

SWhoop Bristol (UK)
4-6 października

18 hula-nauczycieli, a do tego jeszcze warsztaty spoza dziedziny hula hoop. Intensywniej się chyba nie da. Do tego niesamowite pokazy.

koszt wydarzenia 360£ (możliwy system płatności ratalny)


Festiwale hula hoop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *