Co robić w czasie kwarantanny?

Prezentujemy zbiór „aktywności podczas zarazy”…

23.04.2020

Emilia Pieśkiewicz

Sytuacja jest jaka jest, myślę, że nikomu nie trzeba jej przybliżać. Jako zwykli obywatele, jedyne, co możemy zrobić, aby polepszyć/ nie pogorszyć sytuacji, to ZOSTAĆ W DOMU. Dla niektórych, to szczyt marzeń, bo nareszcie można bezkarnie przeczytać namnażające się przez miesiące/ lata książki, podjąć wyzwanie obejrzenia całego Netflixa, albo nauczyć się języka hindi przez internet. Wszystko można. Można także hulać! Jeśli oczywiście masz ku temu sprzyjające warunki mieszkaniowe. Jeśli nie, to pomyśl o demontażu żyrandola oraz zasadności egzystowania narożnika w salonie. Są priorytety.

Nie trzeba było długo czekać, żeby powstały oddolne inicjatywy w mediach społecznościowych, które dość skutecznie zachęcą ludzi do ruchu. Część z nich jest płatna i w ramach wspierania lokalnych artystów, możesz dołożyć się do ich dobrobytu. Jest też spora część naprawdę ciekawych inicjatyw(kursów, warsztatów, wyzwań…), w których można brać udział zupełnie za darmo! Z dnia na dzień pojawiają się nowe pomysły i trudno jest wszystkie wyśledzić, ale postaram się wymienić te, z którymi się spotkałam. Wśród niżej wymienionych znajdziecie konta/ hasztagi, które regularnie wrzucają nowe treści.

 

FACEBOOK

⇒ hooping.pl-grupa zapraszamy do skorzystania ze zbioru mini warsztatów przygotowanych przez liczną grupę polskich hulających

challenge od kuglarstwo.pl

$  Online Tricks and Tips Intermediate/advanced hoop class – spotkania w każdą środę

$  Online Rise and shine Morning classes 31.03-21.07

EmoHoop – inicjatywa stworzona przez Mariannę De Sanctis. Opis wydarzenia znajduje się na Facebooku, ale ogólnie rzecz ujmując: darmowe warsztaty na Zoomie.

 

INSTGRAM

konta

@hoopsthighsbuttocks – do tego konta mamy słabość, to jedyne takie miejsce na Instagramie, które zaoferuje Ci trening z kulą dyskotekową – jak nie kochać?

@hooptuts

@lila_chupahoops

@thathoopguy

@techswan

@ellimariahoops

@misshoopdidoo

@missmojangles

@moody_tricks

@piggy.pi

@bambolear 

View this post on Instagram

Another hoop trick that fits into a small space. Two extra tips: -Practice holding the hoop above your head as shown and rotating it with each hand. That may sound trivial, but a hoop is a large object and balancing it is not automatic. The key is to look at the highest point of the hoop, which gives you feedback about small displacements of the hoop. -If you don’t have the balancing ability yet but want to learn the spinning movement, stand up and press the top of the hoop to the ceiling, lightly. This way you don’t need to worry about balance and can focus on spinning. . . . #sirkustreenithimassa #sirkustakotona #hooptricks #vanne #circusaroundtheworld #hooptutorial #kotitreeni #hometraining #treenivinkki #flowstagram #trickychicks

A post shared by Elina Vessonen (@ellimariahoops) on

YOUTUBE

Hooping.pl – przede wszystkim tutoriale na hulanie od podstaw, ale znajdą się również bardziej skomplikowane triki. Ponadto stworzyłam tam naprawdę bogatą bazę playlist, skrupulatnie podzielonych na triki/ części ciała, w których znajdziesz [wyłącznie] dobre tutoriale oraz kanały interesujących hoopistów

Miss MoJangles

Hoops, Thighs & Buttocks – Jane Fondle ma niepowtarzalny styl hulania, pełen humoru oraz lat 80′ . Sprawdź, jak wyglądają jej treningi… nawet, jeśli nie zamierzasz ćwiczyć, to są warte obejrzenia – znacząco poprawiają humor!

Michele McCoy – kopalnia dobrych tutoriali, pełne spektrum zaawansowania

 

INNE

⇒ Bucket Rin – darmowe warsztaty z Bucket

⇒ LiveLoveHoop – tutaj znajdziesz zajęcia od podstaw dla dorosłych(płatne) oraz zajęcia dla dzieci(darmowe)!

⇒  $ HulaFit– zajęcia podstawowe oraz bardziej zaawansowane

⇒  $/ darmowe HoopingMad – zajęcia z niepowtarzalną Emmą Kenną, dostosowane do małego mieszkania. Zajęcia są darmowe, ale z opcją dobrowolnej zapłaty

⇒  $/ darmowe LiveLoveHoop– tutaj znajdziesz zajęcia od podstaw dla dorosłych(płatne) oraz zajęcia dla dzieci(darmowe)!

⇒  $/ darmowe Hooplovers.tv – tutaj dobre tutoriale macie właściwie przez cały rok 🙂

 

Jeśli znasz konta/strony/hasztagi, które również powinny się tutaj znaleźć, koniecznie zostaw link w komentarzu! Obiecujemy regularnie aktualizować ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *