🏆 Grace Good🏆

Amerykańska artystka cyrkowa pobiła aż dwa rekordy Guinnessa!

13.04.2021

Emilia Pieśkiewicz

Ta hoopistka nie jest typową gwiazdą telewizji. Jest samoukiem i odważną performerką, która rzuciła college i przyłączyła się do cyrku! Występowała międzynarodowo z Cirque Dreams, światowej sławy firmą Cirque Theatrics, ale to jej filmy na TikToku, którymi uzyskała grono ponad 1,9 miliona odbiorców, zmieniły kierunek jej kariery. Na Grace zaczęli zwracać uwagę producenci, którzy przetransportowali jej niesamowite pokazy do reality TV shows, wywiadów, wiadomości oraz pandemicznej serii dokumentalnej tworzoną przez telewizję FOX, w której ukarze się w tym sezonie.

🏆Najdłuższe hulanie 4 hula hoopami w box’ie*

🏆 Kręcenie największą ilością hula hoopów podczas balansu na 4ft(122cm) kuli cyrkowej

Grace Good

Kiedy Grace opuściła swoje rodzinne Nashville i udała się do college’u, zabrała ze sobą również hula. To był w jej życiu pierwszy raz, kiedy była zdana wyłącznie na siebie, co okazało się wyjątkowo stresującym przeżyciem. Zaczęła odczuwać niepokój i napady paniki. To w tym momencie hula z bycia hobby ewoluowało do terapeutycznego zajęcia. Dzięki niemu była stanie poradzić sobie z lękami. Możliwość poradzenia sobie z hula-wyzwaniami dawało jej poczucie kontroli nad jej rozchwianymi emocjami. Wtedy to hooping stal się jej pasją i postanowiła, że zrobi z tego swój sposób na życie.

Pewnego dnia wybrała się na przesłuchanie na artystkę cyrkową. Nie dostała się, ale jedna z tamtejszych aerialistek urzeczona buskerskimi* występami Grace zaproponowała jej współpracę z cyrkową trupą. W ten sposób Grace dostała angaż oraz nauczycielkę od tańca w powietrzu i w 2014 roku była już współwłaścicielką Beyond Wings Circus.

Pandemia, która pozbawiła artystów występów na żywo wymusiła na Grace powrót do rodzinnego domu, jednak nie postrzega tego, jako „zatrzaśniętych drzwi”. Dzięki kwarantannie artystka ma możliwość pojawiania się wszędzie w kraju, nie opuszczając przy tym swojego miejsca zamieszkania. Dzięki rozwojowi TikToka podczas pandemii, wzrosła popularność Grace, co doprowadziło do stworzenia marki Grace Good Cirque Entertainment.

“Jako producentka tworzę show cyrkowe w Nashville’s Plaza Mariachi, które zostało przez głosowanie okrzyknięte najlepszą rozrywką wieczorową w Nashville. Jako współwłaścicielka Beyond Wings Circus zatrudniam, mentoruję innych artystów i sprawiam, cyrk staje się bardziej przystępny. Jako dyrektorka programu edukacyjnego w Centrum Cyrkowym w Nashville pomagam aspirującym uczestnikom w tworzeniu/ ulepszaniu swojego pierwszego pokazu poprzez uczenie ich umiejętności oraz charyzmy scenicznej. Oferuję także kursy oraz warsztaty online.
Kocham wprowadzać innych w magię cyrkowego postrzegania świata. Cyrk zachęca nas do trzech niezwykle istotnych rzeczy:
doceniaj wyjątkowość, jaką każda osoba ma do zaoferowania, staw czoła swoim lękom i odważ się marzyć.”

Grace Good w wywiadzie dla Thrive Global

 

Grace Good w mediach społecznościowych:

Facebook
Instagram
TikTok


*BOX – pozycja multihoopingu
*buskerskie występy – występy uliczne

Artykuł jest oparty na wywiadzie, którego Grace Good udzieliła dla Thrive Global (tu można przeczytać całość)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *